E-ticaret, internet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek ve ya sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. Kısaca tanımlayacak olursak e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonu diyebiliriz.

Elektronik Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Türk e-ticaret pazarı 2012 yılını 30,6 milyar TL’lik ciro ve önceki seneye kıyasla yüzde 35′lik bir büyüme ile kapattı. Elektronik ticaret sektörü, hem online alışveriş yapanların hem de internetten satış gerçekleştirenlerin sayılarının hızla artmasıyla beraber büyümeye ve ilgi çekmeye devam ediyor.Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, bulunduğunuz semtten, tüm Türkiye’ye hatta dünyaya pazarlama imkanı sunan e-ticaret yazılımları ile geleceğin önemli işletmelerinden biri haline gelebilirsiniz.

Günümüzde pek çok oyuncu, e-ticaretin sunduğu avantajlardan yararlanmak için satış kanallarını elektronik ortamlara taşıyor. İşletmeler e-ticaret sayesinde zaman ve mekan kavramlarından büyük oranda soyutlanarak, 365 gün, 24 saat çalışan mağazalar haline geliyorlar. Günün her saati satışa açık olmanın yanında, fiziki mağazaların ortaya çıkardığı pek çok masraf yükünden kurtulmanızı da sağlayarak maliyetlerinizin azalmasına da etki ediyor.

E-ticaret yazılımı ile kullanıcılar sadece bir kaç tık ile tüm ürünlerinize kısa sürede göz atabilirler. Ürün ve işletmenizin tanıtımına büyük katkı sağlayan bu avantaj ile dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, internete ulaşabildikleri her yerde sitenizden ürün seçebilir ve satın alabilirler. E-ticaret özellikle niş ürünler için oldukça etkin bir pazar. Çünkü bulunduğunuz bölgede niş ürünler sattığınız bir mağaza açarsanız ulaşabileceğiniz kitle oldukça küçülür; fakat farklı bölgelerde o ürünleri arayan kullanıcılar olabilir. Bu yüzden de online ortamda bu ürünleri satarak çok daha büyük kitlelere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Novartz E-Ticaret Yazılımı Konusunda Neler Yapıyor?

E-ticaret konusunda Türkiye’nin önde gelen firmaları ile gerçekleştirdiğimiz projeler sonucunda edindiğimiz tecrübeler ile işletmenizin satış kanallarını elektronik ortama aktarılmasında güvenli ve kaliteli yazılımlarımız ile sizi rakiplerinizden öne çıkaracak uygulamaları geliştiriyoruz. İşletmenizin kültürü ve müşterilerinizin online satın alma alışkanlıklarının analizi neticesinde ortaya çıkardığımız elektronik mağaza tasarımlarımız ile hem sizin hem de müşterilerinizin memnuniyetini sağlıyoruz. E-ticaret uygulamalarınızı, Novartz’ın diğer yazılım ve uygulamaları ile destekleyerek başarı oranınızı artırıcı pek çok proje ile bütünleşik bir E-ticaret stratejisini işletmeniz için hayata geçiriyoruz.