Günümüzde işletmeler için anahtar kelimelerden biri “verimlilik.” Kısıtlı olan kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanıp, maksimum çıktıları elde etmek tüm işletmeler için önemi her geçen gün artan bir hedef. Günümüzde bu hedeflere ulaşabilmek için en önemli koz olan teknoloji sunduğu fırsatlar ile hangi iş kolunda olursa olsun tüm işletmeler için kolaylaştırıcı bir rol üstleniyor.

Kolaylaştırıcı rolünü üstlenen yazılımlar, fiziksel iş gücü ile sağlanması mümkün olmayacak derecede performans ortaya koyarak işletmenizde verimi en üst seviyeye taşıyan önemli bir aktör işlevi görüyor.

Özel yazılımlar işletmeme hangi konularda değer katabilir ?

Özel yazılım ile işletmelerde pek çok süreç ve aşamada avantaj sağlamak mümkündür. Günümüzde en yaygın olanları sıralarsak,

  • Verimliliği Artırma
  • Kaynak ve Zaman Maliyetlerini Azaltma
  • Risk Analizi
  • Satın Alma Yönetimi (Satın Alma İş Akışı, Kalite Kontrolü, Stok ve Envanter Takibi vb.)
  • Finans Yönetimi ( Fatura Takibi, Müşteri ve Tedarikçi Yönetimi vb.)
  • Satış ve Pazarlama Yönetimi (Müşteri İlişkileri Yönetimi(CRM), Teklif Yönetimi,Müşteri Hizmetleri vb.)
  • Proje Yönetimi
  • Döküman Yönetimi (Gelen-Giden Evrak, Yazışmalar vb.)
  • Kalite Yönetimi

Yazılım Seçiminde En Kritik Kavşak

Özel yazılım, standart ve işletmelere özel yazılımlar olmak üzere iki genel kategoriye ayrılırlar. Ancak her işletmenin hem farklı iş yapış şekilleri hem de farklı kültürleri bulunması sebebiyle , işletmelerin ortak özellikleri baz alınarak hazırlanan standart yazılımlar problemleri çözmede yüzeysel çözümler sunmaktan öteye gidemezler. Bu nedenle dünya üzerinde uluslararası ve yerel işletmeler özel yazılım avantajlarını kullanıp rakiplerinden farklılaşarak karlılıklarını artırırlar.

NOVARTZ özel yazılım konusunda neler yapıyor?

Özel yazılım çalışmalarımızda üzerinde dikkatle durduğumuz konu riskleri en aza indirmek ve proje başarısını maksimum seviyelere çıkarmaktır. Özel yazılım projelerimizde izlediğimiz genel çerçeve;

Analiz : Deneyimli ekibimizin analizleri ile başladığımız süreçte, sizi ve şirketinizi tanıyarak, şirketinizin ihtiyaçlarını anlayarak, ne tür bir yazılıma ihtiyaç duyulduğuna karar veriyoruz. Yazılım ile gerçekleştirmek istenilenleri, hangi süreçlerin yazılım ile kontrol edileceğini, yazılımı hangi personelin kullanacağı gibi detaylar ışığında oluşturulan proje kapsam dökümanını size sunuyor ve size uygun çözümün seçimini yapıyoruz.

Planlama : Detaylı analizlerimiz sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda, proje sürecini tasarlayıp hangi aşamalardan geçeceğimizi belirliyoruz. Aynı zamanda kullanılacak kaynak ve zaman planlaması yapılarak, minimum harcama ile maksimum verim almanıza özen gösteriyoruz.

Geliştirme : Planlanmış sürece uygun bir şekilde devam etmesine özen gösterdiğimiz geliştirme aşamasında, belirlenen dönemlerde projenin testlerini gerçekleştirerek sonuçları sizlerle paylaşıyoruz. Gerekli görülmesi halinde prototiplerin tarafınızca değerlendirilmesini de sağlıyoruz.

Kabul Testleri : Geliştirme sürecinin ardından, ekibimizin gerçekleştirmiş olduğu testlerin tamamlanması ile projenin işletmeniz tarafından gerçek ortamda bir kabul testi aşamasına geçiyoruz. Son rötuşların giderilmesi ile de, proje kullanıma hazır bir şekilde planlama aşamasında belirlenmiş tarihte tarafınıza teslim ediliyor.

Projenin tesliminin ardından ortaya çıkabilecek sorunların çözümü için, profesyonel ekibimiz 7/24 verdikleri destek ile yanınızda oluyorlar.

NOVARTZ şirketinize neler kazandırır?

Özel yazılım projelerimizde görev alan deneyimli ekibimiz ve gelişmiş altyapımız sayesinde, şirketinizin verimini en üst seviyeye çıkaracak çözümleri sunuyoruz. Analiz ve planlama süreçlerinde yaptığımız titiz çalışmalarımız, projenin zamanında kurulum ve teslimi konusunda sizlere önemli bir avantaj sağlıyor. Proje teslimi sonrasında da teknik ekibimiz 7/24 sizlere verdikleri destek ile, problem vakit kaybetmeden çözülerek şirketinizin operasyonlarının aksaması engelleniyor.